Bruslení za Lužánkami

pondělí
27.3.
dnes zavřeno
533 033 800
(Po-Pá 8:00-15:30)
info@starezsport.cz
Sportoviště
Úvod Úvod

Bruslení za Lužánkami

Kluziště slouží v zimních měsících nejen k bruslení veřejnosti, ale je i možné jej pronajmout - pro školní výuku bruslení nebo jako hřiště pro hobby hokej.

Kluziště

Kluziště jsme uvedli do provozu v únoru roku 2009. Na vytvoření ledové plochy o rozměrech 40 m x 28 m se podílí i ekologické teplonosné médium. Mantinely na okrajích nejsou pevně spojeny s podkladem, upevněny jsou jen zamražením do ledu.
Kluziště je určeno zejména pro bruslení veřejnosti. V dopoledních hodinách pak slouží školám nebo hráčům hobby hokeje.
Další informace zde.

Půjčovna bruslí

Jdete náhodou okolo kluziště a chcete si zabruslit? Rádi byste si bruslení vyzkoušeli a nemáte brusle? Právě na vás se těšíme v naší půjčovně bruslí. Z připravených více než 50 párů všech velikostí si určitě vyberete!
Další informace zde.

Brusírna bruslí

Součástí zázemí kluziště je i brusírna bruslí. Své brusle si můžete nechat odborně nabrousit v době veřejného bruslení.
Další informace zde.

Šatny a zázemí

V budově, která se nachází vedle ledové plochy, naleznete šatnu se skříňkami, občerstvení, WC, půjčovnu a brusírnu bruslí a dokonce ošetřovnu. Všude jsou natažené gumové koberce, tudíž se v bruslích můžete pohodlně dostat tam, kam je potřeba.
Další informace zde.

Občerstvení

V hlavní budově kluziště máme pro Vás připraveno občerstvení, které je přístupné pomocí pryžových koberců přímo z ledové plochy. V nabídce naleznete dostatek nápojů a pokrmů pro zahřátí i získání dostatečné energie k pohybu na ledě. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Historie stavby

Dnešní mobilní kluziště stojí v místech dřívejšího slavného Zimního stadionu nerozlučně spjatého s brněnsku hokejovou Kometou. Zimní stadion byl slavnostně otevřen v roce 1947 jako nekrytý a od počátku své existence měl umělou ledovou plochu. Původně byl nekrýtý a střechy se dočkal až v roce 1964. Dnes je již celá stavba historií - zanikla s koncem roku 2008...
Historie stavby.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit